XII LO BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE ERASMUS+

Program ERASMUS (European Community Action Scheme for the Mobility of University Students) to projekt, który został powołany do życia w 1987 roku przez Unię Europejską jako program wymiany studentów. Od 1 stycznia 2014 roku ERASMUS rozszerzył swoją działalność umożliwiając uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w programie, który obecnie znany jest jako ERASMUS+.

Projekt nad którym pracujemy nosi tytuł REMEMBRANCE – TOTALITARIANISM IN EUROPE AND HISTORICAL CONSCIOUSNESS IN A EUROPEAN CONTEXT, czyli „Pamięć o Totalitaryzmie w Europe i historyczna świadomość w kontekście europejskim”

Oprócz naszego liceum aż trzy szkoły są zaangażowane w wyżej wymieniony projekt: Birštonas Gymnasium z Birštonas (Birsztany), miejscowości uzdrowiskowej na Litwie, Jurmalas Valsts Gimnzija z JUrmala (Jurmała), kurortu wypoczynkowego nad łotewskim Bałtykiem oraz Katho Kortrijk z Kortrijk, miasta w belgijskiej części Flandrii nieopodal granicy z Francją i francuskiego Lile.

Projekt kończy się w roku 2017, a za nami wiele aktywności, o których napiszemy wkrótce. Będą także zdjęcia. Zapraszamy do śledzenia informacji o naszym udziale w projekcie Erasmus+!