W dniu 28 kwietnia 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku klas III w XII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie. Tegoroczni maturzyści zostali wprowadzeni na salę przy dźwięku ostatniego dzwonka, a następnie została odczytana przez wychowawców ostatni raz lista obecności. Szkołę w tym roku ukończyło 44 uczniów, 30 z nich otrzymało świadectwo z wyróżnieniem.

Statuetkę PRIMUS INTER PARES – „NAJLEPSZY WŚRÓD RÓWNYCH” – otrzymał FILIP DANILUK, który uzyskał najwyższą średnią wśród tegorocznych absolwentów.
Statuetkę OSOBOWOŚĆ ARTYSTYCZNA – otrzymał MICHAŁ KOTLEWSKI z klasy 3B
Statuetkę OSOBOWOŚĆ SPORTOWA – otrzymała MAJA GÓRKA z klasy 3B
Statuetkę OSOBOWŚĆ SPOŁECZNA – otrzymała NATALIA KLINK z klasy 3A
Statuetki ERASMUS + – otrzymali FILIP DANILUK, JAKUB FRANCZAK, MAJA GÓRKA
Życzę Wam mądrze wytyczonych celów. Z jednej strony na miarę Waszych możliwości, z drugiej – o krok dalej. Nie bójcie się marzeń. One dodają sił, motywują do działania, zachęcają do przekraczania własnych ograniczeń. Głęboko wierzę, że moim Uczniom się to uda. „Nie potrafię przewidywać, ale potrafię kłaść podwaliny. Bo przyszłość jest czymś, co się buduje”, ktoś mądry kiedyś powiedział. Ani ja, ani wy nie jesteśmy w stanie przewidzieć dziś przyszłości. Ale dzisiejsza uroczystość potwierdza, że umiecie „kłaść podwaliny”, zaczęliście budować swoją przyszłość. Kolejne cegiełki są w Waszych rękach, Waszych głowach i Waszych sercach. Tu i teraz, bowiem „Tylko głupiec myśląc o przyszłości, zapomina o teraźniejszości”. Te mądre słowa Alberta Camusa niech staną się dla Was drogowskazem.

Przed Wami ostatni etap edukacji – matura. Czas trudny, pełen emocji ale ważny. Życzę Wam byście wykorzystali go jak najlepiej. Budujcie Waszą przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywaliście.

Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach dziś, kiedy będziecie odbierać świadectwo ukończenia XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie. Podsycajcie Waszą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Głód wiedzy, chęć doświadczania, ciekawość sprawiają, że wciąż się rozwijamy, zmieniamy. Nie egzystujcie, ale naprawdę żyjcie. I właśnie tego Wam, dziś życzę – młodzieńczej pasji poznawania świata, która nigdy się nie wypali.

Żegnam Was, moi Uczniowie, życząc, by jak najwięcej Waszych marzeń się spełniło. Żebyście zawsze czuli, że postępujecie w zgodzie ze sobą. Byście po prostu znaleźli własną drogę do szczęścia. Osiągnęli to, co sami sobie postawicie za cel i poczytacie za sukces. I by nigdy nie zabrakło przy Was bliskich osób, z którymi swoją radość i swoje szczęście będziecie mogli dzielić.

Dorota Linkiewicz
Dyrektor XII Liceum Ogólnokształcącego
im. Marii i Georga Dietrichów
w Olsztynie

Comments are closed.