W dniu 22 czerwca 2017 odbyło się uroczyste zakończenie klas III Gimnazjum nr 23 im. Marii i Georga Dietrichów, w którym uczestniczyli absolwenci Gimnazjum, nauczyciele oraz licznie przybyli na tą uroczystość rodzice.
Nasze spotkanie miało charakter historyczny. Z jednej strony dlatego, że spotykaliśmy się, w takim gronie, po raz ostatni, z drugiej – ponieważ temu spotkaniu towarzyszyła świadomość, że lata spędzone w naszym gimnazjum, to historia, a jednocześnie początek nowego czasu….
Nasi Drodzy absolwenci, weszli w kolejny, nowy, zakryty jeszcze dla Nich, etap edukacji…

Przed Nimi droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości…Niech w jej budowaniu towarzyszą Wam słowa poety:
„Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych nie odkrytych dróg”.
Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się uczynić prawdę pochodnią, której światło nie pozwoli Wam zgubić tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem. Nie marnujcie swoich już odkrytych talentów. Rozwijajcie je z pasją, czerpiąc z tego faktu wiele radości i satysfakcji.
Dziękujemy Wam, drodzy absolwenci, za podjęcie współpracy z Nami, nauczycielami, za otwartość, za kreatywność, za młodość. Dziękujemy Waszym rodzicom za to, że byliście i jesteście dobrymi partnerami we wspólnych poczynaniach. Wasza cierpliwość i wsparcie zasługują na podkreślenie.

Comments are closed.