745 listy w obronie praw człowieka. Takim sukcesem zakończył się Maraton Pisania Listów Amnesty International w naszej szkole. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku zorganizowano go na świecie już po raz 15. Nasza szkoła udział w tym przedsięwzięciu wzięła po raz drugi W czasie Maratonu przez ponad 5 godzin bez przerwy pisaliśmy ręcznie listy w obronie osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane. Uczniowie naszej szkoły najchętniej pisali w obronie Annie Alfred z Malawi oraz Edwarda Snowdena z USA.
Walcząc ze zmęczeniem, napisaliśmy wiele listów. Liczy się przecież każdy list oraz to, że razem mamy siłę. Możemy zmienić świat.
Listy w obronie osób, których prawa człowieka są łamane, można pisać przez cały rok. Wystarczy zapisać się do sieci Pilnych Akcji na www.amnesty.org.pl, aby regularnie otrzymywać informacje o osobach, których sytuacja wymaga naszej pilnej interwencji
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym maratonie!
W organizację Maratonu włączyło się wielu licealistów, ale szczególne słowa uznania należą się uczniom klasy 2C /rozszerzenie z WOS/.

Comments are closed.