„Celem rozumnego życia jest myśleć to, co prawdziwe, czuć to co piękne, i kochać co dobre” – niech słowa starożytnego filozofa Platona staną się drogowskazem w nowym roku szkolnym.
Uczniowie, już za moment usłyszycie pierwszy po wakacjach szkolny dzwonek. Wracając do szkolnych ławek, będziecie wspominali minione wakacje, zawarte znajomości, zwiedzone miejsca. Nie szkoła stanie się dla Was miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Zdobywanie i poszerzanie wiedzy, odkrywanie nauki i jej praw, odnajdywanie samego siebie w nowych okolicznościach czy rozwój własnych umiejętności i uzdolnień to fascynująca wycieczka w nieznane. Każdy z Was, obierze własną ścieżkę edukacji. Już teraz życzę by podążanie nią przyniosło Wam radość i satysfakcję z osiąganych sukcesów. To, co wyniesiecie po tym roku z Naszej szkoły szczycącej się imieniem Marii i Georga Dietrichoów – to będzie nie tylko spora porcja wiedzy i umiejętności, to będzie także znaczący krok w osiąganiu tego, co było tak istotne dla Patronów, czyli nieugiętość w dążeniu do dobra i prawdy oraz otwartość na potrzeby innych. „Wiem, że sam nie naprawię świata, ale chcę pokazać, że każdy sam czynią dobro, może coś zmienić na lepsze w swoim otoczeniu” – G. Dietrich.
Nauczycielom życzę by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępu i osiągnięcia uczniów dawały Wam dużo zadowolenia, aby Nasza misja wypełniała się i czyniła Nas ludźmi bogatszymi i wartościowymi. Bardzo się cieszę, ze współpracy z osobami, które podchodzą do swoich zajęć niezwykle profesjonalnie, potwierdzając w ten sposób swoje wysokie kwalifikacje i wykazując się kreatywnością w realizacji powierzonych Wam zadań.
Drodzy Rodzice, to będzie również dla Was czas szczególny, bowiem nowy rok szkolny przyniesie Wam wiele nadziei związanych z przyszłością Waszych dzieci. Bez Waszego udziału Nasze wysiłki nie miałby najmniejszego sensu. Życzę Wam pociechy i dumy z Waszych dzieci, żywię też nadzieję, że Nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty, że wspólnie będziemy tworzyli wymarzoną szkołę.

Dorota Linkiewicz

 

Comments are closed.