W dniu 24 lutego klasy IIbg i IIdg uczestniczyły w wycieczce , której punktem docelowym był Teatr Muzyczny im. Haliny Baduszkowej w Gdyni i musical „GHOST”.

Spektakl opowiada historię wielkiej miłości Sama i Molly. Pewnego dnia Sam zostaje zastrzelony i jako duch przekonuje się, że jego śmierć nie była przypadkowa, a Molly wciąż grozi niebezpieczeństwo. Za wszelka cenę pragnie nawiązać kontakt z ukochaną. Musical powstał na podstawie filmu z 1990 roku, z udziałem gwiazd Hollywood- Demi Moore, Patricka Swayze i Whoopi Goldberg.

Po drodze do Gdyni pod okiem przewodnika zwiedziliśmy też muzeum Stutthof w Sztutowie. Obóz Stutthof status „ państwowego obozu koncentracyjnego” uzyskał 7 stycznia 1942 roku, założony zaś został praktycznie w chwili wybuchu II wojny światowej- 2 września 1939 roku. W ciągu 5 lat działalności obozu koncentracyjnego zarejestrowano w nim łącznie około 110000 więźniów. Byli Oni obywatelami 28 państw, zarówno europejskich będących pod niemiecką okupacją, jak i państw neutralnych. W ciągu wszystkich lat działalności na terenie obozu odbywały się egzekucje mające na celu eliminację przede wszystkim jednostek niepożądanych, czy to ze względów rasowych, czy też politycznych. W wyniku zastosowania bezpośrednich metod uśmiercania więźniów , jak również w wyniku wytworzonych ekstremalnych warunków bytowych, chorób, braku opieki lekarskiej oraz ciężkiej pracy, liczbę ofiar obozu koncentracyjnego Stutthof szacuje się na około 65 000…

Obecnie Muzeum jest jednostką podporządkowaną Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Comments are closed.