JEDENASTA EDYCJA WARSZTATÓW JĘZYKOWYCH W LONDYNIE
Warsztaty w tym roku szkolnym po raz pierwszy odbędą się wiosną 17 – 23 MARCA 2017

RAMOWY PROGRAM ZWIEDZANIA (kolejność zwiedzania może ulec zmianie)

DZIEŃ 1
Szczegóły dotyczące godziny, miejsca zbiórki i linii lotniczych zostaną przedstawione w późniejszym terminie. Przejazd autobusem na lotnisko. Wylot do Londynu. Przejazd autobusem do centrum Londynu, pozostawienie bagaży w przechowalni.
Zwiedzanie:
Greenwich: spacer po parku, dojście do południka zerowego, zrobienie pamiątkowego zdjęcia, podziwianie wspaniałej panoramy ze wzgórza, przejście do miejsca gdzie kursuje kolejka powietrzna, która łączy Greenwich z Royal Docks, przejażdżka kolejką, zabranie bagaży z przechowalni.
Przejazd do dzielnicy Morden, spotkanie z rodzinami, zakwaterownie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie.
Zwiedzanie:
Wizyta w dzielnicy Notting Hill, gdzie na Portobello Road odbywają się w każdą sobotę targi staroci i antyków i gdzie toczyła się akcja filmu o tym samym tytule co nazwa dzielnicy. Spacer dzielnicą finansową City i Bankside: dojście do Katedry Św. Pawła – zwiedzanie katedry, wejście na kopułę -wys. 110 m, Teatru szekspirowskiego the Globe – wizyta w teatrze (przewodnik w j. angielskim), przejście przez most Tower Bridge, rejs statkiem po Tamizie od Tower Bridge aż do Westminster Bridge.
Powrót do rodzin. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie.
Zwiedzanie:
Spacer dzielnicą Westminster: przejście obok Westminster Abbey, budynków Parlamentu z Big Benem, Whitehall z Downing Street nr 10, gdzie urzęduje Premier Wielkiej Brytanii, przez Park Św. Jakuba, dojdziemy do Pałacu Buckingham, potem pójdziemy na Piccadilly Circus, China Town, Leicester Square, Covent Garden, Trafalgar Square, gdzie znajduje się Galeria Narodowa – wizyta w Galerii (malarstwo od XIII w. z najcennniejszą kolekcją impresjonistów). Spacer po Hyde Parku, dojście do słynnego Speakers Corner, gdzie toczą się ożywione dyskusje na różnorodne tematy. Powrót do rodzin. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie.
Zwiedzanie Parlamentu – przysłuchiwanie się obradom w Izbie Gmin lub Lordów.
Wizyta w Brass Rubbing Centre – stworzenie własnoręcznie zrobionej pamiątki z historią w tle 🙂
Wieczór w teatrze (musical lub sztuka).
Powrót do rodzin. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie.
Zwiedzanie:
Muzeum Harrego Pottera, gdzie w Warner Bros. Studio zrekonstruowano słynną szkołę Hogwart, ulicę Pokątną i inne miejsca i pomieszczenia z filmu o Harrym Potterze, zebrano rekwizyty stworzone na potrzeby tej produkcji, nagrano wspomnienia aktorów. Powrót do rodzin. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie.
Zwiedzanie:
Przejazd do dzielnicy South Kensington – zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, wizyta w domu towarowym Harrods, przejazd do Bloomsbury – zwiedzanie Muzeum Brytyjskiego, w którym znajduje się 7 mln eksponatów, czas wolny na Oxford Street.
Powrót do rodzin. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie.
Pożegnanie z rodzinami. Przejazd metrem do centrum Londynu. Pozostawienie bagaży w przechowalni, dojazd do Bankside, gdzie znajduje się Galeria Tate Modern (sztuka współczesna), zwiedzanie Galerii.
Zabranie bagaży z przechowalni.
Przejazd autobusem na lotnisko. Wylot do Polski. Przejazd do Olsztyna.
KOSZT: 1950 pln + 130 funtów – przeznaczone na wstępy do zwiedzanych obiektów, przejazdy metrem, stateczkiem, opłacenie przewodnika w Londynie do obiektów tego wymagających.

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest:
pisemne pozwolenie od rodziców + dane osobowe (data urodzenia, adres zamieszkania, pesel, xero paszportu, informacje o uczuleniach, telefony do ucznia i rodziców), które należy dostarczyć do: p. Jolanty Chotkowskiej oraz zadatek 650 pln na bilety lotnicze, rezerwację noclegów (do p. Dorotki w sekretariacie) do 21 listopada. Płatność w 3 ratach – każda po 650 pln (I – do 21 listopada, II – do 16 stycznia, III – do 17 lutego, funty – do 15 marca).

CENA OBEJMUJE:
– Transfer autokarem w obie strony na trasie Olsztyn – lotnisko – Olsztyn
– Ubezpieczenie uczestników
– 6 noclegów u rodzin angielskich (od 2- 4 osób w obrębie jednej dzielnicy)
– 6 śniadań, 6 prowiantów (packed lunch) i – 6 obiadokolacji u rodzin
– opieka pilota
– bilety samolotowe w obie strony

W przypadku pytań lub wątpliwości, proszę o kontakt. Terminy zebrań z uczniami i rodzicami zostaną ustalone po zamknięciu listy uczestników.

Zapraszamy do udziału

Jola Chotkowska

Comments are closed.