W dniach 1-6.04 gościliśmy uczniów z Grimmelshausen Gymnasium w Offenburgu, którzy wraz z nauczycielami odwiedzili nas w ramach prowadzonej od wielu lat przez nasze szkoły wymiany polsko- niemieckiej. Oprócz pokazania gościom niewątpliwie pięknych miejsc, których nie brakuje w Olsztynie, wybraliśmy się wszyscy razem na wycieczki do Malborka, Gdańska oraz Warszawy. W ramach rekreacji wybraliśmy się również na trening na trampolinach.
Goście z Niemiec odwiedzili też naszą szkołę. W ramach projektu” Jak komunikują się młodzi ludzie na co dzień” wspólnie przygotowaliśmy scenki i skecze, które zawierały zwroty typowe dla języka młodzieżowego.
Z nadzieją, że Niemcom podobała się wizyta u nas, liczymy na ponowne odwiedziny- prywatnie lub w ramach wymiany w przyszłym roku.
Wieloletnie doświadczenia pozwalają zaobserwować większą motywację uczniów biorących udział w wymianie do nauki języków obcych, otwartość na świat i swobodę w kontaktach z obcokrajowcami. Wymiana to szkoła tolerancji oraz świadomego i pozbawionego kompleksów współżycia w Europie.
Nasze przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez pomocy ze strony fundacji Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży, która jest organizacją powołaną przez rządy RP i RFN w celu m. in. finansowego wspierania kontaktów młodzieży.
Projekt wsparła również Fundacja Georga i Marii Dietrichów- patronów naszej szkoły.

Comments are closed.