W dniach 16-24 maja 2017r. 17-osobowa grupa uczniów Gimnazjum nr 23 i XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Georga Dietrichów wraz z opiekunami- p. Sylwią Pochmara-Hahnkamp, p. Jolantą Chotkowską oraz p. Karolem Chorągiewskim- brała udział w wymianie młodzieży z naszą szkołą partnerską Grimmelshausen-Gymnasium w Offenburgu. Podczas tej wizyty uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach szkolnych, kontynuować pracę nad projektem, który w tym roku dotyczył sposobów komunikowania się młodzieży w Polsce i Niemczech,  a także zwiedzać przepiękne zakątki regionu badeńskiego (miasta Freiburg i Karlsruhe) oraz francuskiego Strasbourga. Jak co roku nasza młodzież mogła liczyć także na moc zabawy i niezapomnianych wrażeń w parku rozrywki w Rust.

Kolejna edycja wymiany już w przyszłym roku szkolnym. Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia zdjęć również na szkolnym facebooku.

Dziękujemy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie za dofinansowanie naszego projektu wymiany międzyszkolnej i umożliwienie młodzieży wzięcia udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu.

 

Comments are closed.