Jak mawia stare przysłowie: „Jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz”.
Aby więc lekcje historii nie zamykały się w sali historycznej, we wtorek-6 grudnia br. młodzież klas I-wszych i II-gich Gimnazjum nr 23 w minione czasy przenosili znawcy i miłośnicy rekonstrukcji, tworzący Teatr Historyczny Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Nasi goście na stałe związani są z Grodziskiem w Owidzu – pozostałością po wczesnośredniowiecznej osadzie (dziś odrestaurowaną i tętniącą życiem), gdzie z powodzeniem organizują spotkania z historią.
Tematyka lekcji klas I-wszych, to: Grecja i Rzym, klas II-gich: Rodowód Rycerstwa.
Zajęcia okazały się barwnym opowiadaniem z dużą dawką wiedzy podanej z humorem i polotem. Dodatkowo dochodziło do interakcji prowadzących z publicznością, dlatego też uczniowie byli proszeni o odgrywanie różnych ról, mieli okazje do włożenia zbroi czy strojów historycznych z różnych epok.
Żywe lekcje historii, poprzez połączenie nauki i zabawy, pozwalają poznać historię w ciekawy sposób. Zgodnie z ideą Bractwa, podczas takich warsztatów można dotknąć, a nawet spróbować minionych wieków(krótka lekcja strzelania z kuszy), a tak zdobytą wiedzę zapamięta się na dłużej.

[/vc_column][/vc_row]

Comments are closed.