Twórczość Natalii Bażowskiej, którą mieliśmy okazję obejrzeć w BWA na wystawie pt. Terytorium oswojone”, wyrasta z jej szczególnych zainteresowań relacją człowieka z naturą. Dzikość przyrody, bliskość zwierząt i naturalne przestrzenie to tematy, które interesują artystkę. Jak mówi Natalia Bażowska, nawiązując do cyklu rzeźb runowych: „Wszyscy mamy tylko określony czas na ziemi. Tym bardziej powinniśmy szanować wszystko, co nas otacza, bo żaden atom, żadna komórka nie ginie. One w takiej czy innej formie będą krążyły. To moja próba uświadomienia ludziom, że nie jesteśmy wieczni”.
W podobnym klimacie utrzymana jest kolejna wystawa malarstwa i rzeźby pt. „Tam gdzie sowy śpią” autorstwa Marioli Wawrzusiak i Rafała Borcza. Wilki, nietoperze, sowy oraz inne stworzenia… Wyraziste i mocne, drapieżne i tajemnicze, skonstruowane z kawałków żelaza są ciężkie, drapieżne, tajemnicze i na pewno przyciągające uwagę odbiorcy. Prace malarskie nieco spokojniejsze, delikatniejsze, przyciągają magiczną mocą i wizją w pełni naturalnego, spokojnego lasu.
Wystawa zachwyca i na pewno skłania do głębokich refleksji na temat życia, jego uroków, ale też jego kruchości i przemijania.

Comments are closed.