SPOTKANIE POŚWIĘCONE TWÓRCZOŚCI 

 OLGI TOKARCZUK

LAUREATKI LITERACKIEJ NAGRODY NOBLA ZA ROK 2018

Olga Tokarczuk jest pisarką znaną młodzieży licealnej, głównie dzięki powieści pt. „Prawiek i inne czasy”, a w szkolnej bibliotece znajdują się prawie wszystkie tytuły jej imponującej twórczosci.

Olga Tokarczuk dołączyła do polskiego panteonu literackiego, w którym zanleźli się Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Czesław Miłosz i Wisława Szymborska.

Uczniowie klas humanistycznych  IIID i IID przy wydatnej pomocy klasy IBP przygotowali program przybliżający sylwetkę i twórczość pisarki. W czasie spotkania  fragmenty  utworów Olgi Tokarczuk zaprezentowane zostały przez  uczniów wymienionych poniżej:

  • „E.E.” (1995 r.)  Karolina Sienkiewicz z klasy IIID    
  • „Prawiek i inne czasy” (1996 r.)  –  Ola Dziarkowska z klasy IID   
  • „Ostatnie historie” (2004 r.)  – Zuzanna Maj z klasy IIID
  • „Bieguni” (2007 r.) – Nina Hrybek  z klasy IIID. 
  • „Księgi Jakubowe” (2014 r.) –  Jakub Tomaszek z klasy IID
  • „Opowieści bizarne” (2018 r.) – Julia Zapolska z klasy IIID

Uczniowie z klasy IBP przygotowali informacje o powieści pt. „Prowadź pług przez kości swoich umarłych” wydanej w 2009 r., na podstawie której w 2017 roku Agnieszka Holland nakręciła film pt. „Pokot”. A następnie zaprezentowali fragement tego filmu.

Program prowadziły uczennice z klasy IBP: Laura  Gosiewska, Tosia Kisiel i Otylia Przyłucka, które wspierali Jakub Skołowski i Bartek Łowicki  z klasy IIID  – odpowiedzialni za obraz i dźwięk.

Comments are closed.