W dniu 1 września 2022 r. uczniowie Uniwersyteckiego XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Georga Dietrichów rozpoczęli nowy rok szkolny 2022/2023.

Drodzy uczniowie, witam Was serdecznie 1 września, który rozpoczyna nowy rok szkolny 2022-2023.

Kochani uczniowie klas pierwszych, sześciu klas pierwszych, jesteśmy bardzo Was ciekawi i wiemy, że wniesiecie wiele nowego w mury tej szkoły. Starsi koledzy pomogą Wam odnaleźć się w nowej społeczności, bo takie życzliwe relacje panują wśród naszych uczniów. Także możecie liczyć na życzliwość nauczycieli, którzy będą Waszymi mistrzami w różnych dziedzinach wiedzy, ale także uważnymi towarzyszami w procesie rozwiązywania problemów naukowych i życiowych.

Kochani uczniowie klas drugich, może pamiętacie swoje pierwsze dni w naszej szkole, ale teraz jesteście o rok starsi i czujecie się współgospodarzami naszej szkolnej społeczności.

Kochani uczniowie klas trzecich, może patrząc na pierwsze klasy, myślicie, o jej to już dwa lata za nami! I Wy na pewno z sentymentem będziecie odwiedzać różne miejsca w  szkole, które łączą się ze wspomnieniami.

Kochani uczniowie klas maturalnych, wyjątkowych klas maturalnych, bo jesteście pierwszym rocznikiem, który będzie zdawał maturę wg nowej formuły. Będzie to pewnie pracowity rok, ale macie przy sobie Waszych nauczycieli, bardzo zaangażowanych w proces przygotowania Was do matury. Wspólnie będziemy zmierzać do sukcesu, którym będzie Wasza matura, w maju 2023 r.

Drodzy nauczyciele, życzę Wam doskonałych pomysłów na pracę z uczniami, otwartych i chętnych do pracy uczniów i pogody ducha w trudnych chwilach, ale także zdrowia i satysfakcji z pracy.

Wszystkim pracownikom szkoły i całej społeczności szkolnej życzę dobrego roku 2022-2023.

Comments are closed.