Na zorganizowanych przez Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie Międzyszkolnym Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej nasza szkoła pokazała się od bardzo dobrej strony. Od wielu lat siatkówka w naszej szkole stoi na wysokim poziomie, a sukcesy ostatnich lat i tego turnieju to potwierdzają.
Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: młodszej (dla uczniów klas pierwszych i drugich) oraz starszej (dla uczniów klas trzecich i czwartych).
W rywalizacji starszych roczników reprezentanci naszego liceum Maksymilian Och oraz Szymon Willman typowani byli na faworytów turnieju. Po kilku zaciętych meczach para z U XII LO potwierdziła wyśmienitą formę i zdobywając złoty medal.
W młodszej kategorii naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: Stanisław Kisiel z Pawłem Kaszubskim oraz Tomasz Kur z Antonim Karpiniakiem.
Nasi reprezentanci w młodszej grupie trafili na siebie w półfinale.
Turniej wypadł dla nas bardzo korzystnie; zespół Tomka i Antka po bardzo trudnym spotkaniu wywalczył trzecie miejsce zdobywając tym samym brązowy medal.
Jeszcze trudniejszy był finał w którym Stasiu z Pawłem pokazali dobrą formę oraz odporność psychiczną, zdobywając złoty medal w finale po bardzo zaciętym pojedynku.

Comments are closed.