W siedzibie Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie odbył się regionalny Turniej Debat Historycznych.

W turnieju, prowadzonym w formie debaty oksfordzkiej, zmierzyły się zespoły z:

Młodzi ludzie dyskutowali na temat Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, działalności Cichociemnych oraz polskości na Warmii i Mazurach w II Rzeczpospolitej. W finale spotkały się drużyny z Ostródy oraz XII LO w Olsztynie, a teza finałowa brzmiała „Sukces formowania Armii Andersa był w większym stopniu zasługą osobistych decyzji generała Andersa niż sprzyjających okoliczności międzynarodowych.”

Najlepsza okazała się drużyna z Olsztyna i to oni będą reprezentować nasze region w finałowym Turnieju Debat Historycznych IPN w Warszawie.