13 stycznia 2017 uczniowie klas III XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Georga Dietrichów wraz z nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi i rodzicami bawili się na balu studniówkowym. Zgodnie z tradycją Naszej szkoły bal studniówkowy odbył się w restauracji „Przystań” w Olsztynie. Uroczyste rozpoczęcie, którego dokonała pani Dyrektor Dorota Linkiewicz wraz wychowawcami klas III – p. Maciejem Madekszą i Karolem Chorągiewskim miało miejsce o godzinie 18.30. By tradycji stało się zadość uczniowie klas trzecich przy przepięknych taktach poloneza z filmu „Czas Honoru” rozpoczęli Studniówkę. Po tańcu mogliśmy w końcu odetchnąć i podziwiać część artystyczną w wykonaniu uczniów klas III. Nasi maturzyści wytrwale bawili się do 4 nad ranem.

Ta chwila czarowna głębią nocy,
Szaleństwem fioletu,
Srebra bladym świtem
Niech zawsze trwa….

Są w życiu takie niepowtarzalne chwile, chwile, które są jedyne. Niech ten pierwszy bal w Waszym dorosłym życiu będzie piękny, niech ta dzisiejsza Wasza elegancja będzie zawsze Waszym stylem. Niech te Wasze dzisiejsze piękne uśmiechy zawsze Wam towarzyszą. Życzę Wam, byście zawsze w Waszym dorosłym życiu byli otoczeni przez piękno, byście potrafili cieszyć się sobą i życiem. Byście oto zadbali i byście na to zasłużyli, byście sobie to wypracowali.
Życzę Wam w tym Waszym dorosłym życiu, które dzisiaj symbolicznie tym balem zaczynacie wiele piękna, elegancji i uśmiechu. Życzę Wam byście umiejętnie wykorzystali okres symbolicznych stu dni do matury i aby życiowy sprawdzian wiedzy wypadł dla wszystkich pomyślnie. Bo także od tego, a może przede wszystkim od tego zależeć będzie to gdzie jak i wśród jakich ludzi będziecie w tym dorosłym życiu przebywać.
Pamiętajcie, że sukces w dorosłym życiu można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu, a także wiarą w sens pokonywania trudności oraz w to, że często nawet najbardziej szalone marzenia mogą się spełnić – wystarczy tylko tego bardzo chcieć.
Chciałabym Wam życzyć w imieniu swoim, grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi spełnienia tych najskrytszych marzeń, zrealizowania wyznaczonych celów, odnalezienia tej właściwej drogi, takiej, która przyniesie Wam zadowolenie. Pamiętajcie zawsze o tym, by Waszym celom przyświecała odwaga, dobro i prawda.
W prawdzie życie nie jest balem, ale może być tak piękne jak ten dzisiejszy bal.

Dyrektor XII Liceum Ogólnokształcącego
im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie
Dorota Linkiewicz

Zdjęcia dzięki uprzejmości wm.pl
httpss://www.youtube.com/watch?v=t_VUqrVVa_s&t=209s

Zdjęcia dostępne także tutaj: httpss://goo.gl/photos/qXovUv29cAhWCRSW9

Comments are closed.