W dniu 16 lutego br. klasa 3bg i 3dg uczestniczyła w wycieczce do Gdyni. Na początku zwiedziliśmy Muzeum Emigracji- jedyne takie miejsce w Polsce.
W Gdyni powstało pierwsze w kraju muzeum poświęcone historii polskiej emigracji. Z inicjatywy władz miasta w historycznym gmachu Dworca Morskiego, skąd przez dziesięciolecia wypływały polskie transatlantyki, powstała instytucja, która o dziejach wyjazdów i losach Polaków na świecie opowiada w ścisłym związku ze współczesnością. Jej najróżniejsze wymiary przedstawia wystawa stała, którą z przyjemnością zobaczyliśmy.
Misją Muzeum Emigracji w Gdyni jest opowiadanie o losach milionów zarówno anonimowych ludzi, jak i tych sławnych, których nazwiska pojawiają się w kontekście wielkich osiągnięć naukowych, sportowych, biznesowych i artystycznych. Ambicją tej instytucji jest przybliżanie ich osiągnięć Polakom w kraju, a jednocześnie zachęcanie do wzajemnego poznania się rodaków żyjących w Polsce i za granicą.
Kolejnym punktem programu był Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej i kultowy musical „Grease”, który przenosi widzów w szalone lata 50 – te! . To także wielki przebój filmowy z 1978 roku, z niezapomnianymi rolami Johna Travolty i Olivii Newton-John. Jeden z najbardziej dochodowych filmów muzycznych w historii, nominowany do wielu prestiżowych nagród (w tym m.in. do Oscara i Złotego Globu). Amerykańska szkoła średnia; przystojni, zbuntowani młodzieńcy w czarnych skórzanych kurtkach – niepokorni, typowi młodzi gniewni. Szybkie samochody, cheerlederki w różowych strojach i wszechobecna brylantyna!
Roztańczeni, zakochani w rock and rollu i dobrej zabawie młodzi bohaterowie zmagają się z miłosnymi problemami. Rozrywka z szkolnymi dylematami w tle. Dobra choreografia i przebojowe piosenki m.in. You Are The One What I Want, Look at Me I’m Sandra Dee i Summer Nights. „Grease” to przede wszystkim dobra zabawa, którą Teatr Muzyczny przenosi z Broadwayu na gdyńską scenę. Pełen wigoru musical składający hołd niezapomnianej epoce rock’n’rolla!!!
Spektakl dobry , bez pretensji do miana sztuki wysokiej…

Comments are closed.