„Swoją radość można znaleźć w radości innych. To właśnie jest tajemnicą szczęścia”

W dniu 4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Gimnazjum nr 23 i XII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie.
Drodzy pierwszoklasiści. W murach tej szkoły, czeka Was mnóstwo dobrych rzeczy: wiadomości, doświadczeń, wydarzeń, emocji, i ludzi, którzy mają na celu Wasze szczęście „i dzisiaj i jutro”. Pragniemy abyście czuli się tutaj, od teraz już także w Waszej szkole, tak jak w drugim, trochę większym domu.
Zwracamy się także do wszystkich uczniów. Tych znających już dobre tradycje Gimnazjum nr 23 i XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie oraz do nowych uczniów. Liczymy na Wasz entuzjazm i zapał. Korzystajcie z wszelkich możliwości, nie bójcie się rozwijać swych pasji, zamiłowań i talentów. To jakimi ludźmi się staniecie w przyszłości, zależy nie tylko od nas – rodziców i nauczyciele, ale głównie właśnie od waszego dążenia do samorozwoju i pracy nad sobą.
Prośbę o zaangażowanie kieruję nie tylko do uczniów, ale także do grona pedagogicznego i wszystkich pracowników oraz do rodziców. Wasz udział w życiu szkoły, jest niezmiernie ważny, nieoceniony. Jestem przekonana, że wspólnie sprawimy, by to miejsce stawało się jeszcze bardziej przyjazne, twórcze , poszerzające horyzonty, wspomagające rozwój.
Jesteśmy – tu i teraz – właśnie po to, aby się uczyć, Was uczyć, prowadzić, a także wspierać, służyć radą, pomocą.

Życzę Wam siły, sukcesów i zadowolenia w nowym roku szkolnym 2017/2018.

Dorota Linkiewicz
Dyrektor
Gimnazjum nr 23 i XII Liceum Ogólnokształcącego
im. Marii i Georga Dietrichów
w Olsztynie

 

Comments are closed.