W dniach 21-24.05 klasy I A oraz I E wraz z wychowawcami oderwały się na chwilę od trudów zdobywania wiedzy w szkole i wybrały się na wycieczkę do Wrocławia.
Po przyjeździe wzięliśmy udział w lekcji w Muzeum Pana Tadeusza, podczas której usłyszeliśmy o powstaniu i losach książki – być może ostatniej, której fragmenty na pamięć znają niemal wszyscy Polacy.
Odwiedziliśmy również wrocławskie zoo oraz Afrykarium, a także podziwialiśmy panoramę miasta z 50 pietra Sky Tower. Zwiedziliśmy też Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego, w którym zobaczyliśmy pracownię alchemiczną, wiele ekspozycji z aparaturą i lekami oraz wnętrze renesansowej apteki, bowiem w budynku apteka istniała nieprzerwanie od XIII do XX wieku.
Oprócz zwiedzania miasta wybraliśmy się na jednodniowy wypad w Góry Stołowe. Pogoda nie pozwoliła na zdobycie szczytu, ale mieliśmy możliwość obejścia Błędnych Skał oraz podziwiania pięknych widoków, a także odwiedziliśmy Kaplicę Czaszek w Kudowie.
Pogoda we Wrocławiu zachęcała do spędzania wieczorów na Starówce tego urokliwego miasta, do którego niektórzy z nas będą z pewnością wracać.

Comments are closed.