„Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą,

jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta … „

M .R. Kopmeyer

Szanowni państwo, drodzy rodzice, koleżanki i koledzy nauczyciele a przede wszystkim drodzy uczniowie. Witam Was serdecznie po dwumiesięcznej przerwie w nauce i szkolnych obowiązkach, która – jestem tego pewna – zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli minęła zbyt szybko. Czas płynie – płynie nieubłaganie – a z doświadczenia wiem, że najpiękniejsze chwile w życiu mijają najszybciej. Mam nadzieję, że w czasie tych wakacji, które dziś wspólnie pożegnaliśmy, przeżyliście wiele takich chwil – równie pięknych, co szybko przemijających. Spotkaliśmy się dziś nietypowo bo, 3 września – wszyscy razem, by wspominać czas wakacji, a także po to, by zastanowić się, w jaki sposób wkroczyć w nowy rok szkolny 2018/2019, by był on dla nas źródłem wielu wrażeń i przeżyć, które zapadną głęboko w pamięć.

Uczniowie, już za moment usłyszycie pierwszy po wakacjach szkolny dzwonek. Wracając do szkolnych ławek, będziecie wspominali minione wakacje, zawarte znajomości, zwiedzone miejsca. Niech szkoła stanie się dla Was miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Zdobywanie i poszerzanie wiedzy, odkrywanie nauki i jej praw, odnajdywanie samego siebie w nowych okolicznościach czy rozwój własnych umiejętności i uzdolnień to fascynująca wycieczka w nieznane. Każdy z Was, obierze własną ścieżkę edukacji. Już teraz życzę by podążanie nią przyniosło Wam radość i satysfakcję z osiąganych sukcesów. To, co wyniesiecie po tym roku z Naszej szkoły szczycącej się imieniem Marii i Georga Dietrichów – to będzie nie tylko spora porcja wiedzy i umiejętności, to będzie także znaczący krok w osiąganiu tego, co było tak istotne dla Patronów, czyli nieugiętość  w dążeniu do dobra i prawdy oraz otwartość na potrzeby innych. „Wiem, że sam nie naprawię świata, ale chcę pokazać, że każdy sam czynią dobro, może coś zmienić na lepsze w swoim otoczeniu” – G. Dietrich. W swym postępowaniu pamiętajcie, „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę wam jak najwięcej.

 Nauczycielom życzę by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały Wam dużo zadowolenia, aby Nasza misja wypełniała się i czyniła Nas ludźmi bogatszymi i wartościowymi. Bardzo się cieszę, ze współpracy z osobami, które podchodzą do swoich zajęć niezwykle profesjonalnie, potwierdzając w ten sposób swoje wysokie kwalifikacje i wykazując się kreatywnością w realizacji powierzonych zadań.

Drodzy Rodzice to będzie również dla Was czas szczególny, bowiem nowy rok szkolny przyniesie Wam wiele nadziei związanych z przyszłością Waszych dzieci. Bez waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. We współczesnej szkole rola rodziców jest ogromna, wasza pomoc niezbędna. Dlatego życzymy wam pociechy i dumy z waszych dzieci, żywimy też nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty, że wspólnie będziemy tworzyli wymarzoną szkołę.

Walt Disney wypowiedział kiedyś takie piękne słowa: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”.

Kochani uczniowie! U progu nowego roku szkolnego życzę Wam wszystkim wiary we własne możliwości. Niech ten rok szkolny upłynie na spełnianiu marzeń, marzeń nas wszystkich. A porażki? Jeśli się pojawią niech będą fundamentem przyszłego sukcesu.

Wam – szanowni Nauczyciele i Rodzice – życzę przede wszystkim bliskości z naszymi uczniami. Bądźcie sojusznikami w walce o ich tożsamość i marzenia. Dajcie im wsparcie i bądźcie dla nich natchnieniem.

Nowy rok szkolny 2018/2019 – ROK SPEŁNIANIA MARZEŃ – uważam za otwarty!”

Comments are closed.