Po 7. kolejkach zakończone zostały rozgrywki Olsztyńskiej Szachowej Ligi Szkolnej 2022/2023. W całej lidze zagrało łącznie 155 osób, przy czym prowadzone były osobne klasyfikacje dziewcząt (22 zawodniczki) i chłopców (133 zawodników) w trzech kategoriach wiekowych (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada) w dwóch kategoriach szkolnych (szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe). Podium zarówno w prowadzonej klasyfikacji chłopcy/Licealiada oraz w wynikach generalnych należało do zawodników UKS Trzydziestka Olsztyn – klub szachowy (organizatora ligi): Michała Taranowicza (73 pkt), Bartosza Kitewskiego (67,5 pkt) i Arseniego Tarasionaka (63 pkt). Najlepszą szachistką, także w klasyfikacji dziewczęta/Igrzyska Młodzieży została Anna Kawa, zawodniczka LZS CKTiS Biskupiec – Klub Szachowy, która wywalczyła tyle samo punktów co zdobywca brązowego medalu ligi. Aleksander Kopacki, klubowy kolega Ani, wywalczył srebrny medal w klasyfikacji chłopcy/Igrzyska Dzieci.
Podium w klasyfikacji szkół ponadpodstawowych należało do: IV LO w Olsztynie (194 pkt), ZS 1 w Działdowie (174,5 pkt) oraz II LO w Olsztynie (110 pkt). Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów, które wkrótce w składzie: Anna Kawa, Michał Kozłowski, Jakub Pałasz i Tomasz Zawal reprezentować będzie województwo warmińsko-mazurskie w Finale Ogólnopolskim Licealiady w Szachach Drużynowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, wywalczyło IV miejsce w klasyfikacji szkół ponadpodstawowych z identyczną liczbą punktów, jak zdobywcy III lokaty, ale mniejszą frekwencją (w skład ligowej drużyny poza wymienioną pierwszą trójką wchodził Mikołaj Szeląg).
Po bardzo wyrównanej walce na poziomie szkół podstawowych podium w klasyfikacji drużyn szkolnych należało do: SP 29 w Olsztynie (178 pkt), SP 2 w Olsztynie (175 pkt) i SP 30 w Olsztynie (174 pkt).